DZIEŃ OTWARTY

1. Foyer TZR – Galeria Sztuki – wejście grupy zwiedzających (powitanie dyrektora RCK).
2. Sala widowiskowa – zajęcie miejsc na widowni przez zwiedzających.
3. Krótka historia TZR (jubileusz), ogólna charakterystyka naszej działalności.
4. Prezentacja filmu „Teatr przed i po remoncie 2005/2006”
5. Konkurs dla dzieci i dorosłych „Jak zostać postacią sceniczną” – możliwość wybrania kostiumu lub rekwizytu oraz próba zagrania dowolnej postaci na scenie.
6. Bajkowy kocioł – konkurs dla dzieci – losowanie rekwizytu z kotła i odgadywanie, z jakiej jest bajki ( 5 dzieci).
7. Zgadywanka, która lina opuści wybrany przez nas sztankiet (na jednym sztankiecie powiesimy papierową torebkę z nagrodą -3 zawodników dorosłych wskazuje, która lina służy do opuszczania tego właśnie sztankietu. Osoba z obsługi spuszcza linę wybraną przez zawodnika – jeśli uczestnik zgadł, to nagroda trafia w jego ręce).
8. Quiz wiedzy o teatrze. Zadajemy pytania związane z historią teatru (np. rok oddania do
użytku), z budynkiem teatru i infrastrukturą (np. jakie nazwy mają Galerie, ile postaci jest namalowanych nad wejściem na salę widowiskową itp. ) oraz pytania z zakresu terminologii „scenicznej” – co to jest sztankiet, jak się nazywa specjalista od dźwięku, jak się nazywa przednia część sceny, gdzie znajduje się orkiestron itp. ) – konkurs w dwóch wariantach – dla dzieci i dorosłych.
9. Nagrodami w konkursach będą zaproszenia na spektakl bajkowy dla dzieci (01.06.2014r). oraz na imprezy dla dorosłych: „Syn Marnotrawny” w wykonaniu Ballet Magnificat z USA(14.05.2014) oraz spektakl „Małgorzata” w wykonaniu Teatru „Kurtyna” z Warszawy
( 24.05.2014).
10. Zamykanie i otwieranie kurtyny przez jednego z uczestników.
11. Prezentacja zespołu teatralnego na scenie – Teatr Dziecięcy Guziczek przygotowuje premierę dwóch bajek – ok. 10 minutowa próba.
12. Teatr od kulis. Prezentacja: sztankiety, horyzont, światła, sznurownia, wytwornica dymu, efekty świetlne, efekty dźwiękowe, kurtyna p-pożarowa, wejście dla artystów, transport dekoracji i instrumentów (rampa), orkiestron widoczny z góry.
13. Przy dużej ilości uczestników podział na dwie grupy, zwiedzające kolejno:
o I grupa: garderoby, Galeria sztuki, prezentacja zajęć plastycznych w pracowni plastycznej pod kierunkiem Mariana Raka, galeria „Oblicza” ( wykonywanie prac plastycznych o tematyce unijnej przez dzieci pod okiem instruktorów), zajęcia akrobatyczne w sali kameralnej i baletowe w sali baletowej, zejście schodami zewnętrznymi na parking górny – dla chętnych zwiedzanie wymiennikowni ciepła i centrali wentylacyjnej.
o II grupa: wyjście z sali widowiskowej na parking górny, schodami zewnętrznymi do sali baletowej, do sali kameralnej, zwiedzanie Galerii „Oblicza”, pracownia plastyczna, garderoby – malowanie twarzy dzieciom w dwóch garderobach( aktorzy Teatru Rondo), wyjście na zewnątrz