Laureaci z poprzednich lat.
XX Konkurs Gawędziarzy
2005
Jury:
Maria Pańczyk- przewodnicząca
Józef Polok
Marek Szołtysek
W Kategorii dorosłych:
I nagroda:
Maria Gawlik
II nagroda:
Krystyna Olszewska
III nagroda:
Bernadetta Koczwara
Wyróżnienie:
Czesław Żemla
Aniela Jaworska
Zofia Jania
Ewelina Kuśka
Teresa Szymońska
Maria Franecka
Kamila Ptaszyńska
Kategoria młodzieżowa:
Wyróżnienia:
Martyna Musioł
Karolina Jaroszczak
Daiusz Czekała
Anna Lenczyk
XXI Konkurs Gawędziarzy
2006
Jury:
Maria Pańczyk – przewodnicząca
Józef Polok
Marek Szołtysek
Kategoria dorosłych:
I nagroda:
Teresa Gacka
II nagroda:
Ewelina Kuśka
III nagroda:
Remigiusz Rączka
Wyróżnienia:
Helena Masłowska
Jadwiga Hlubek
Czesław Żemla
Anna Krypczyk
Kategoria młodzieżowa:
Wyróżnienia:
Uczniowie Gimnazjum w Rudzińcu
Anna Lenczyk
XXII Konkurs Gawędziarzy
2007
Jury:
Maria Pańczyk – przewodnicząca
Józef Polok
Marek Szołtysek
Kategoria dorosłych:
II nagroda:
Agnieszka Rusok
Ewelina Kuśka
III nagroda:
Krystyna Pisarzowska
Zofia Przeliorz
Wyróżnienia:
Teres Gacka
Eryka Krawczyk
Bernadetta Koczwara
Kategoria młodzieżowa:
Wyróżnienia:
Rafał Piontek
Szymon Stabla
Anna Lenczyk
XXIII Konkurs Gawędziarzy
2008
Jury:
Maria Pańczyk- przewodnicząca
Alojzy Lysko
Marek Szołtysek
W kategorii dorosłych:
I nagroda:
Eryka Krawczyk
Damiana Kurpanik
II nagroda:
Teresa Gacka
III nagroda:
Anna Stronczek
Wyróżnienie:
Zofia Przeliorz
Jerzy Frelich
Bernadetta Koczwara
W kategorii młodzieży:
I nagroda:
Rafał Piontek
Szymon Stabla
Wyróżnienie:
Marta Porwoł
Michał Zniszczoł
XXIV Konkursu Gawędziarzy
2009
Jury:
Maria Pańczyk–Pozdziej – przewodnicząca,
Marek Szołtysek
Mieczysław Błaszczyk.
I nagroda
Alojzy Krawczyk
II nagroda
Kazimierz Wnuk
Bernadeta Koczwara
III nagroda
Agnieszka Drobny
Teresa Szymońska
Wyróżnienia:
Annie Krypczyk
Teresie Gacce
W tym roku w kategorii młodzieżowej nie przyznano nagród, za to wyróżnienia otrzymali Rafał Piontek i Michał Zniszczoł
XXV Konkurs Gawędziarzy
2010
Jury:
Maria Pańczyk Pozdziej
Irena Chilmon
Michał Smolorz
Kategoria dorosłych:
I nagroda:
Aleksandra Sokalla
II nagroda:
Hilda Piecha
III nagroda:
Cesław Żemła
Wyróżnienia:
Alojzy Krawczyk
Teresa Szulc
Kategoria młodzieżowa:
II nagroda:
Tomasz Nahlik
Christoph Gromodka
XXVI Konkurs Gawędziarzy
2011
Jury:
Maria Pańczyk- Pozdziej – przewodnicząca
Irena Chilmon
Marek Szołtysek
Kategoria dorosłych:
I nagroda:
Ewelina Kuśka
II nagroda:
Agnieszka Rusok
Wyróżnienie:
Kazimierz Wnuk
Bernadeta Koczwara
W kategorii młodzieżowej:
I nagroda
Przyznano młodzieży z Publicznego Gimnazjum w Rudzińcu,
Wyróżnienie
Młodzieży z Zespołu Szkół Technicznych
XXVII Konkurs Gawędziarzy
2012
Jury:
Maria Pańczyk- Pozdziej – przewodnicząca
Irena Chilmon
Marek Szołtysek
W Kategorii dorosłych:
I nagroda:
Anna Stronczek
II nagroda:
Bernadetta Koczwara
Anna Krypczyk
III nagroda:
Alojzy Krawczyk
Tomasz Nahlik
Wyróżnienia:
Joanna Sodzawiczny
Ewelina Kuśka
Agnieszka Rusok
2013 – Konkurs Gawędziarzy się nie odbył
XXVIII Konkurs Gawędziarzy