Leszek Cichoński Guitar Workshop – Koncert

pobraneKoncert zespołu Leszek Cichoński Guitar Workshop, Gitarowy Rekord Rybnika oraz warsztaty dla gitarzystów – Galeria

26.03 od godz. 15.00 Klub Harcówka w Rybniku zaprasił na Gitarowy Rekord Rybnika, bezpłatne warsztaty dla gitarzystów i koncert zespołu Leszek Cichoński Guitar Workshop.
W składzie zespołu oprócz lidera zagrają: Tomasz Grabowy – bass, Robert Jarmużek – inst. klawiszowe, Łukasz Sobolak – perkusja.
Podczas koncertu odbędzie się próba bicia Gitarowego Rekordu Rybnika! Każdy uczestnik warsztatów przynosi własną gitarę akustyczną lub elektryczną. Bezpłatne warsztaty dla wszystkich od 15.00. Zapisy na warsztaty pod adresem: harcowka.rck@gmail.com

 

Wśród uczestników warsztatów ZOSTAŁA WYLOSOWANA GITARA ELEKTRYCZNA , ufundowana przez firmę Anderski Instrumenty Muzyczne z Rybnika

 

14.30 – 15.00 Rejestracja uczestników warsztatów
15.00 – 17.00 Warsztaty otwarte dla wszystkich gitarzystów – prowadzenie L.Cichoński
17.00 – 17.30 Próba Generalna „Hey Joe” i innych przygotowanych utworów
18.00 – koncert zespołu Leszek Cichoński Guitar Workshop i Gitarowy Rekord Rybnika
Zapraszamy do Klubu Harcówka, ul. Zakątek 19, 44-203 Rybnik-Ligota. Bilety: 30 zł udział w warsztatach + koncet LCGW; 20 zł – koncert zespołu Leszek Cichoński Guitar Workshop

 

Leszek Cichoński – gitarzysta , kompozytor, wykładowca i autor podręczników dla gitarzystów. Debiutował ze swoim zespołem CDN i Pawłem Kukizem w 1982 roku na festiwalu w Jarocinie.

W 1991 r. Cichoński jako pierwszy w Polsce opracował kurs z kasetą instruktażową dla gitarzystów „Blues_Rock Guitar Workshop” Ponieważ nikt nie chciał wydać tego materiału , założył własne wydawnictwo „Midi-Max” i sam opublikował ten podręcznik.

W 1994 r. został uhonorowany przez dziennikarzy muzycznych radiowej Trójki nagrodą im. Marii Jurkowskiej – za popularyzację edukacji muzycznej wśród młodzieży. Współpracował m.in. z Tadeuszem Nalepą, Wojciechem Karolakiem, Krzysztofem Ścierańskim, Tomaszem Szukalskim oraz amerykańskimi bluesmanami jak : Carlos Johnson, Stan Skibby, Sammie Fender, John „Broadway” Tucker.
Dzielił scenę z najwiekszymi gigantami gitary jak Steve Morse i Steve Vai.

W trzydziestą rocznice śmierci Jimi Hendrixa zorganizował memoriałowa trasę koncertowa „Tribute to Jimi Hendrix”. Do udziału we wspólnych koncertach zaprosił Stana Skibby z Chicago – zwycięzce Hendrix Festival w Memphis’99.. Zarejestrowany został materiał na płytę „Thanks Jimi” , która w 2001 roku została wybrana rockową i gitarową płytą roku przez czytelników magazynów „Gitara i Bas” oraz „Twój Blues” a Leszek Cichoński najlepszym gitarzystą bluesowym i rockowym.

Od 2003 roku w maju na Rynku we Wrocławiu, Wielka Gitarowa Orkiestra pod dyrekcją Leszka Cichońskiego wykonuje utwory Hendrixa w ramach „Thanks Jimi Festival”. Jednym z haseł imprezy jest ustanowienie rekordu Guinnessa w zbiorowym graniu przeboju Hendrixa „Hey Joe”. W 2009 roku zagrało razem 6346 gitarzystów – trzykrotnie więcej niż wynosi amerykański rekord – co jest oficjalnym Światowym Rekordem Guinnesa zatwierdzony przez komisja WGR w Londynie. Wynik ten został we Wrocławiu juz czterokrotnie pobity i aktualny rekord z 2016 roku wynosi 7356 gitar.

Leszek Cichoński grał na największych festiwalach bluesowych na Świecie m.in. w Narooma w Australii i Monterey Bay Blues Festival w Californi gdzie wraz z John „Broadway” Tucker Band otworzył wieczorny koncert na głównej scenie tego festiwalu, na której grali m.in. Jimi Hendrix i Janis Joplin. Był to pierwszy i jedyny występ Polaka na słynnej scenie w Monterey.

Produkował cztery utwory na płycie „Hey Jimi – Polskie Gitary Grają Hendrixa” nominowanej do nagrody Fryderyków, tam tez zadebiutował jako wokalista (!) świetną wersją Voodoo Child. Jego nagranie „Dbaj o Miłość” jest jedną z perełek wydanej niedawno przez BMG Sony płyty „W hołdzie Tadeuszowi Nalepie” produkowanej przez Jana Borysewicza.

W 2009 ukazał się album CD + DVD „Cichoński -The Best of Studio and Live”. Na DVD znalazł się koncert urodzinowy artysty z udziałem m.in. J. Styczyńskiego, Marka Raduli , K.Ścierańskiego, W. Karolaka oraz filmy dokumentalne z Gitarowego Rekordu Guinnessa. Album ten był nominowany do nagrody Fryderyki 2009.

Leszek Cichoński jest autorem pierwszego na Świecie opracowania muzyki Jimi’ego Hendrixa na zespół i orkiestrę symfoniczną. Premiera „Thanks Jimi Symfonicznie” odbyła się w czasie Thanks Jimi Festiwal 2011 przy ponad 2.500 widowni.

W listopadzie 2011 nakładem LUNA MUSIC ukazał się piąty firmowany własnym nazwiskiem ale pierwszy w pełni autorski album Cichońskiego „Sobą gram”, zbiera świetne recenzje i był nominowany do nagrody Fryderyki 2012.
Leszek Cichoński został wybrany najlepszym polskim gitarzystą bluesowym w plebiscycie Guitar Award 2014 .

Więcej informacji, zdjęć, mp3 i video można znaleźć na stronach Cichońskiego https://www.facebook.com/l.cichonski , www.cichonski.art.pl oraz fanclubu „Guitar Emotions” https://www.facebook.com/Fan-Club-Leszka-Cicho%C5%84skiego-Guitar-Emotions-150784271608845/ , http://fanclub.cichonski.art.pl/index.htm

foto: Agata Władyczka

Komentarze są wyłączone.